1-8 Ekim 2011 tarihleri arasında ilkini gerçekleştirdiğimiz Bodrum Türk Filmleri Haftası; 10 yönetmen, birçok sinema oyuncusu ve yapımcıların katılımıyla sinemaseverlerin festival anlayışına farklı bir bakışla merhaba dedi.

1. Bodrum Türk Filmleri Haftası’na yönetmenlerimiz; Yüksel Aksu, Serdar Akar, Selçuk Aydemir, Belma Baş, Mahmut Fazıl Coşkun, Selim Güneş, Mehmet Aslantuğ, Aytaç Ağırlar, Ümit Ünal ve Derviş Zaim katıldı.

Etkinliğin ilk günü “Dondurmam Gaymak” ile Oscar aday adayı olan yönetmen Yüksel Aksu, yeni filmi “Entelköy Efeköy’e Karşı”nın kamera arkası görüntüleri ile filmin çekim hikayesini ve bilinmeyenlerini anlattı. Filmin Bodrum Kalesi’nde canlandırılan davullu zurnalı sahnesi izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

İkinci gün, “Çalgı Çengi” filminin yönetmeni Selçuk Aydemir, başrol oyuncuları Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın katılımıyla Bodrum Kalesi’nde düzenlenen söyleşinin ardından filmin gösterimi gerçekleştirildi.

Üçüncü gün, yönetmen Belma Baş, ilk uzun metraj filmi “Zefir”i seyircilerle izleyip, çekim hikayesi ve kamera arkası görüntülerini izleyicilerle paylaştı.

Etkinliğin dördüncü gününde yönetmen Selim Güneş’in ilk filmi “Kar Beyaz” ile Mehmet Aslantuğ’un yönetmenliğini yaptığı “Aşkın İkinci Yarısı” filmi seyirci ile buluştu.

Beşinci günde senarist, yönetmen ve oyuncu Aytaç Ağırlar ilk filmi “İncir Reçeli”ni seyirciler ile birlikte izledi.

Korku filmlerinin yönetmeni Ümit Ünal son filmi “Nar”ı seyirci ile paylaştı.

Usta yönetmen Derviş Zaim etkinliğin son günü seyirci ile buluştu.